Две лица повредени во судар на патничко и товарно возило кај надвозникот за радовишко Јаргулица

1355

Вчера околу 10 часот на патот Радовиш – Струмица кај надвозникот за населеното место Јаргулица се случи сообраќајка во која две лица се повредени во судар на патничко и товарно возила информира МВР. Според информацијата возачот на патничкото возило од населеното место Ињево е потешко повредено и е префрлано во штипската болница.

,,На магистралниот пат Радовиш – Струмица, пред надвозникот за с.Јаргулица, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фиат браво“, со радовишки регистарски ознаки, управувано од Љ.Ѓ.(47) од с.Ињево, радовишко, и товарно возило „фиат дукато“, со светиниколски регистарски ознаки, управувано од С.А.(23) од Свети Николе. Во незгодата Љ.Ѓ. се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Клиничкиот центар Штип за укажување на лекарска помош, а со телесни повреди се здобил С.А,, стои во известувањето од МВР

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Радовиш кои треба да ги утврдат причините за сообраќајката

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.