Tри лица повредени во сообраќајка пред струмичко Баница, едното возило избегало

819

На  влезот во струмичко Баница, синоќа околу 22 часот се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило, кое го напуштило местото и патничко моторно возило „фолксваген голф“ со струмички регистарски ознаки, управувано од Г.А.(32) од село Баница.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката В.А., а со телесни повреди се здобиле возачот и  малолетниот сопатник, констатирани во Медицински центар Струмица . Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Струмица и с епреземаат мерки за расчистување на случајот.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.