Две лица од Струмица не ја почитувале мерката самоизолација ќе има пријави, кажа министерот Чулев

2831

На територија на Секторот за внатрешни работи Струмица има две пријави за непочитување на мерката за самоизолација а исто така и на територија на СВР Тетово една. Во моментов се проверуваат четири случаи во Скопје.

,,Во комуникација сме со јавното обвинтителство за процесиурање на овие пријави’’, изјави министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес конференција.

Апелираше до граѓаните да ја почитуваат препoраката за самоизлолација. телефонски.

Тој информираше дека на територија на Секторот за внатрешни работи на Скопје има 173 лица во самоизолација кои ги проверуваат припадниците на полицијата, на територија на Битола 13 лица, Тетово 16 лица, Охрид 82 лица, Струмица 12 лица, Куманово шест лица и Штип осум лица.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.