Две жртви во две одделни сообраќајки во струмичко кон Петралинци и кај Самуилово

4303

Во текот на вчерашниот ден во две одделни сообраќајки починале две лица, соопшти струмичката полиција. Едната се случила на околу 5 часот и 50 минути на патот Дабиље – Петралинци додека другата околу 22 часот на магистралниот пат кон ГП Ново Село кај населеното место Самуилово.

Во првата сообраќајка починал 48 годишен жител на Петрлалинци. Истата се случила на патот Дабиље-Петралинци во близина на крстосницата кај Сарај. Во сообраќајката учествувале камион марка ,,ман,, управувано од 31 годишниот П.В од Дабиље и ПМВ ,,голф’’ управувано до И.Д. 48 годишен од Петралици кој починал на местото на незгодата

Втората сообраќајка се случила на патот кон ГП Ново Село кај Самуилово. Во сообраќајката учестувале „голф“ со струмички регистарски ознаки, управувано од С.С.(37) од с.Самоилово, патничко моторно возило „шкода фабија“ со струмички регистарски ознаки, управувано од Т.К.(24) од с.Н.Коњарево и товарно моторно возило – влекач „мерцедес“ со полуприколка со турски национални ознаки, управувано од М.К.(42) од Република Турција. На местото на незгодата починал возачот од Самуилово а со телесни повреди се здобиле  и возачот на шкодата Т.К. и сопатниците од истото возило А.Ј и М.К

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.