Две жени од Струмица и Радовиш се повредни откако возило удрило во нив а возачот избегал

1569
Две жени пешаци од Радовиш и Струмица се повредени откако во нив удрило патничко моторно возило а возачот по инцидентот избегал од местото на настанот, информираше МВР. Инцидентот се случил вчера околу 14,30 часот на крстосницата од булеварите Маршал Тито и Ленинова. Според информациите на МВР, несреќата се случила во 14.30 часот на споменатата  едно возило удрило во пешаците М.Б.(61) од Радовиш и В.А.(57) од Струмица, а возачот избегал.

Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобила В.А., а со телесни повреди се здобила М.Б., по што биле пренесени во болницата во Струмица за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Струмица.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.