Двете момчиња што загинаа вчера се удавиле во реката Струмица откако се превртел тракторот на кој биле, соопшти МВР

3081

По вчерашната трагедија што ги потресе жителите на населените места Добрејци и Пиперево струмичко, МВР излезе со детали за несреќата што се случи кај мостот на реката Струмица. Како што велат од МВР тракторот во еден момент се превртел и паднал во реката а малолетниците се удавиле.

,,На 29.06.2020 во 15.15 часот било пријавено дека 15-годишник од с.Добрејци и 14- годишник од с.Пиперево со трактор „ИМТ 539“, кој го управувал 14 годишникот, се упатиле кон место викано „Таре“ на реката Струмица за да ловат риби. Во еден момент, тракторот се превртел и паднал во реката, а малолетниците се удавиле. Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Струмица”, стои во информацијата на МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.