Двајца радовишани фатени како крадат од кругот на поранешниот рудник Дамјан, ќе добијат пријави

1488

Две лица од Радовиш се уапсени кога полицијата ги затекла при кражба во кругот на поранешниот рудник „Дамјан“ информираше МВР. Како што стои во нивното известување вчера во попладневните часови, двајца радовишани кои биле на возраст од 48 и 61 година, биле уапсени кога полициски службеници ги затекле како вршат  кражба во кругот на поранешниот рудник.

Украдените предмети биле одземени од лицата, а за настанот бил известен јавен обвинител од Основно јавно обвинителство во Радовиш. По документирање на случајот, против крадците ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.