Двајца радовишани со агресивност спречиле социјални работници и полицајци да си ја вршат работата, едниот приведен

828

Двајца радовишани кои живеат на улицата ,,Шаин маале’’ ќе заработат пријави откако вчера попречувале и биле агресивни кон службени лица од Центарот за социјални работни но и полициски припадници, соопшти СВР Струмица

Според инфорамциите, вчера службеници од Центарот за социјaлни работи од Радовиш при извршување на работни задачи биле попречени од страна на 67 годишен жител од улицата ,,Шаин маале,, кој бил агресивен кон нив. Социјалните работници побарале асистенција од полицијата која дошла, но друго лице од истата улица се однесувал агресивно пак кон полициските службеници

,,На 12.01.2022 во 10.20 часот полициски службеници од Полициската станица Радовиш го лишиле од слобода М.К.(67) од Радовиш, кој околу 10.00 часот на ул.„Шаин маале“ во Радовиш попречувал службени лица од Центар за социјални работи Радовиш во преземање на службени дејствија и се однесувал агресивно кон нив. По целосно расчистување на случајот против лицето ќе се изготви соодветен поднесок. Истиот ден во 12.40 во Полициската станица Радовиш И.Д. од Радовиш пријавил дека околу 10.10 часот на ул.„Шаин маале“ Г.К. од Радовиш се однесувал агресивно кон полициски службеници кои преземале службени дејствија. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот, по што ќе следува соодветен поднесок,, стои во соопштението од СВР Струмица

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.