Двајца млади струмичани ги загубија животите во сообраќајка во Пјаченца Италија

2454

Во тешка сообраќајна несреќа во Пјаченца Италија утрово загинаа момче и девојка од Струмица пренесуваат италијанските медиуми. Како што наведуваат тие, станува збор за две лица на возраст од 25 и 26 години кои биле со времен престој во Италија. Според тамошните медиуми младите струмичани со патничко моторно возило ,, Рено Клио” се забиле во дрво во Пјаченца.

Веднаш по ударот, автомобилот во кој биле момчето и девојката инаку братучеди, бил зафатен во пламен пренесуваат медиумите по што интервенирале противпожарната служба но и екипи на Брза помош и Црвениот крст .

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.