Двајца малолетници на мотоцикл тешко повредени во сообраќајка со патничко возило во Гевгелија

225

Во Полициската станица Гевгелија, синоќа околу 2 часот, било пријавено дека на крстосницата од ул.“Коле Неделковски“ и ул.„Љубљанска“ во Гевгелија се случила сообраќајна несреќа.

Учествувале автомобил „фолксваген пасат“ со гевгелиски регистарски ознаки управуван од Б.Ј.(20) од Гевгелија и мотоцикл „педа“ со гевгелиски регистарски ознаки управуван од малолетник од с.Прдејци, гевгелиско.

,,Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле мотоциклистот и неговиот малолетен сопатник констатирани во Општата болница Гевгелија,, информира МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа на ОВР Гевгелија.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.