Двајца жители на струмичко Сарај се степале и еден по еден во полиција пријавиле физички напад

1548

Во текот на вчерашниот ден во стурмичката полиција двајца жители од населеното место Сарај пријавиле физички напад. Првиот пријавил дека бил нападнат на нива од својот соселанец кој пак половина час подоцна во полицијата пријавил физичка пресметка со првопријавениот.

На 22.12.2022 во 13.00 часот во Полициската станица Струмица, К.Ѓ.(34) од село Сарај, струмичко, пријавил дека околу 11.30 часот на нива во атар на село Сарај бил физички нападнат од З.Ѓ.(51) од с.Сарај. Истиот ден, во 14.35 часот во Полициската станица Струмица З.Ѓ. од село Сарај пријавил дека околу 12.00 часот во неговиот дом настанала физичка пресметка помеѓу него и К.Ѓ..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.