Да бидеме хумани! На фудбалерот Ѓорѓе Џонов му требаат 100 000 евра за лекување во Турција

1933

На поранешниот фудбалер на Беласица и Силекс кој сега настапува во второлигашот Кожуф од Гевгелија, 29 годишниот Ѓорѓе Џонов од валандовско Пирава  под итно треба да биде опериран во Турција. За лекувањето на Џонов се неопходни 100.000 евра, средства кои во моментов ги нема на располагање, поради што голем број луѓе се активираа за собирање на потребние пари

„На нашиот другар, пријател, фудбалски работник му претстои најважниот натпревар во животот, да ја победи болеста. За тоа, итно се потребни 100.000 евра за лекување и престој во Турција, сума која е недостижна за него. Затоа, да бидеме хумани, да помогнеме заедно во престојниот натпревар, кој значи живот“, стои во апелот.

Отворена е телефонска линија на мрежата на А1. Со еден повик на телефонскиот број 143 460 донирате 100 денари. Средства може да се уплатат и на

Жиро сметка за донации: 200-0023348140-48 Стопанска Банка А.Д. за Ѓорѓе Џонов

ДЕВИЗНА СМЕТКА: МК07200003801913052  SWIFT: STOBMK2X 

Средства може да се донираат и на странта  „Гоу Фанд Ми” каде е покрената кампања за донации на Ѓорѓи..

https://www.gofundme.com/

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.