Грчки државјанин починал во казино во Гевгелија

945

67-годишен грчки државјанин вчера починал во казино во гевгелиски хотел, соопшти Министерството за внатрешни работи

,,На 28.01.2023 околу 15.20 часот во Полициска станица Гевгелија е пријавено дека во казино од хотел на подрачјето на Гевгелија, Г.З.(67) од Р.Грција се струполил на подот. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство“, велат од МВР.

Увид извршиле полицајци од Гевгелија и јавен обвинител, по чија наредба телото е предадено за обдукција.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.