Градоначалникот на Радовиш Ристов на тематска дебата „ЕНЕРГЕТСКАТА КРИЗА ВО ЕВРОПА“

394

Градоначалникот  на Општина Радовиш Ацо Ристов зеде учество на заедничкиот консултативен комитет КоР-Македонија.

Во Скопје беше одржана тематска дебата на темата „Енергетската криза во Европа-што македонските општини можат и треба да прават“. На дебатата Градоначалникот Ристов имаше своја презентација за проектот „Зелена топлина“ кој е во фаза на спроведување во општина Радовиш.

Во рамките на Проектот ќе бидат поставени фотоволтаици за производство на топлинска енергија за затоплување на неколку институции во Радовиш, на општинската зграда, Спортсктата сала и други.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.