Горивата од вечерва поскапуваат, Регулаторна ги соопшти новите зголемени малопродажни цени

988

Дизелот поскапува за 3,5 денари за литар од ноќеска на полноќ. Екстра лесното масло за домаќинство ќе поскапи за 1,5 денари за литар а бензините за два денари одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Со одлуката малопродажните цени на нафтените деривати во просек ќе пораснат за 3,36 отсто.

Новата малопродажна цена на ЕУРОДИЗЕЛ и на екстра лесното масло за домаќинство ќе изнесува 63,5 денари за литар, ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе се продава за 73, а ЕУРОСУПЕР БС-98 за 75 денари за литар.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.