Горан Пандев постигна евро-гол за Џенова и предизвика делириум на стадионот „Луиџи Ферарис“ (видео)

1778

Струмичкиот интернационалец Горан Пандев докажа дека сеуште е во форма откако постигна евро гол за својата Џенова во синиќешниот меч против Бреша од италијанското најквалитетно фудбалско натпреварување. Тој беше на резервната клупа  и доби шанса да заигра. При една контра на домаќинот, топката стигна до нозете на Пандев, кој распали и ја потврди победата на Џенова од 3:1.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.