Горан Пандев постигна еврогол за Џенова против Лече – погоди од 40 тина метри ( видео )

1349

Струмичкиот интернационалец и капитен на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев постигна гол за Џенова од 40 тина метри не мечот против Лече од италијанското првенство. Голот го постигна во 31 минута со што Џенова како гостин го отвори резултатот. По грешка на домашниот голман, топката дојде до Пандев, кој откако забележа дека чуварот на мрежата на Лече – Радуе е далеку од голот речиси од половината на теранот  со прецизен лоб донесе водство за својата екипа. Инаку мечот Лече – Џенова заврши 2:2

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.