,,Глумиме” е новиот сингл на Александра Јанева кој го промовираше со видео спот !

1196

Струмичанката Александра Јанева на Youtube го објави новиот сингл со видео запис насловен ,,Глумиме”. Станува збор за песна, на која како автори на музиката и текстот се потпишани Лазар Цветкоски и Александра Јанева додека аранжманот е дело токму на Цветкоски.

Видео спотот во кој како актери се јавуваат Јанева и моделот Иле Андов е дело на Ѓорги Вацев а во целиот проект свој печат ставија и Зорица Николова, Милена Танаскоска и Тале Петрески.

,,Замижи, замижи веќе не сум таа што ја знаеш ти.  Замижи и застани, пушти да не носат сега нови ветрови…Наместо снегови во мај, во очи гледам сончев сјај, иако мириса на крај и знај, знај, знај..Сите можеме да глумиме и туѓи животи да судиме, но каков живот имаш ти, кажи ми?…се дел од стиховите од новиот сингл прв за ова 2022 година

,,Многу, многу посебен проект за мене! Вечно благодарна на Лазар Цветкоски што од секоја мелодија прави магија,, напиша Јанева на ФБ промовирајки го својот нов сингл

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.