Глигор и Теодора од Гевгелија како ,,The G Notes’’ промовираа нов летен сингл на англиски ( видео)

2789

Глигор и Теодора Гошеви брат и сестра од Гевгелија кои го сочинуваат музичкиот тандем ,,The G Notes’’ деновиве промовираа  уште еден музички сингл на англиски јазик кој ќе биде дел од албумот што го најавија Гошеви. Станува збор за песната “Happy to be here” во која доминираат вокалите на Глигор и Теодора и низ разиграните ноти, прават лесно певлива песна која може да стане и летен хит. Песната ја промоивраа на социјалните мрежи и на официјалниот Youtube канал.

Автор на песната е Глигор кој го осмисли и аранжаманот а неговата сестра Теодора го напиша текстот. Свој дел во новиот сингл има и Ѓорги Вацев во делот на аранжманот и аудио миксот. Во песната се пее за животот, љубовта а на социјалните мрежи ја пласираа и како видео спот со текст на еден оригинален начин

,,Имавме инспирација, решивме да ја направиме вистинска и да го споделиме ова светло и светло парче музика со вас за да ве развеселиме колку што можевме, бидејќи сега мислиме дека е совршено време за тоа’’, напишаа Глигор и Теодора за новата песна

Глигор Гошев(30) и Теодора Гошева(25), “братот и сестрата од македонскиот идол’’ како што веќе пишувавме најавија албум со два компакт дискови со по 8 песни на македонски и англиски. Песната “Happy to be here” е дел од вториот албум, воедно е нивна 17та песна, деветта  на англиски јазик. Албумот  ќе го промовираат освен во Македонија и во Франкфурт, Германија. Тие лани го објавија песната ,,Се што ми треба си ти ’’ снимен на планината Кожув и Егејот

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.