Гевгелија доби нов градоначалник, Андон Сарамандов со изборна победа во ова општина

1585

Андон Сарамандов од ВМРО ДПМНЕ ќе ја предводи општина Гевгелија во наредните четири години откако во вториот изборен круг освои над 50 одсто од гласовите. Според првичните информации неговата изборна победа е со над 2 000 гласа од кандидатот на СДСМ Сашо Поцков кој досега беше градоначалник на Гевгелија.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.