Гевгеличанка потешко повредена по пад од мопед

5554

Дваесет и деветгодишна жителка на Гевгелија вчера потешко се повредила откако паднала од својот мопед. Според информацијата од СВР Струмица, вчера во 14:10 часот било пријавено во Полициската станица во Гевгелија дека гевгеличанката управувајќи мопед „кимко“ со гевгелиски регистарски ознаки изгубила контрола и со мопедот паднала на коловозот.

Заради сериозноста на повредите била пренесена на лекување во струмичката болница, а увид на местото на местото на сообраќајката извршила екипа на полицијата од Гевгелија.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.