Гевгелиски “Changemakers4all“ во недела најавува протест против поскапувањето на струјата

1388

По повод најавеното поскапување на струјата од страна на Регулаторната комисија за енергетика, здружението “Changemakers4All” во недела на 06.09.2020 во 20:00 часот организира протест пред седиштето на ЕВН во Гевгелија. Од здружението упатуваат повик до сите граѓани и стопански субјекти во општината, во знак на солидарност, точно во 20:00 часот на само три минути да го исклучат осветлувањето во нивните домови или стопански објекти. Оние кои во овие тешки времиња се дрзнале да профитираат на наш грб, во темницата ќе можат најубаво да не видат!
Со оглед на околностите, протестот ќе се одвива со запазување на сите безбедносни протоколи.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.