Гевгелиски Хелен Дорон врши уписи на деца по Англиски кој ќе се изучува преку игра и креативни часови

491

Хелен Дорон Гевгелија почна да врши уписи на деца по англиски јазик во новата учебна година. Станува збор за иновативен метод на изучување кој е доста прифатлив за најмалите да можат уште од рана возраст да го совладат англискиот јазик во поглед на пишување читање и севкупна комуникација.

,, Часовите кај нас се одржуваат во форма на игра. Сите психолози се едногласни дека едукативниот материјал подобро се памети кога се пренесува преку игра. Часовите се одржуваат во мали групи од 4 – 8 деца. Тоа значи повеќе внимание за секое дете. На овој начин децата комуницираат не само со наставникот, туку и меѓусебно,, велат од Хелен Дорон од Гевгелија

Како што соопштуват од таму,  сите часови се димензионирани според возраста и способноста на учениците односно децата а наставниот кадар со внимателност креираат интересни часови, користејки многу реквизити за да децата уживаат во изучувањето на англискиот јазик.

(комерцијална објава)

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.