Гевгелиски Кожув го смири Чаир на свој терен – го надигра и славеше со плус 16 (фото)

568
dav

Кошаркарите на Кожув од Гевгелија заслужено славеа против скопски Чаир. Во рамките на 4 тото првенствено коло момците на Михајловски забележаа победа од 99:83 (22:18, 30:29, 25:17,22:19)Д

Домакините во текот на целата средба имаа контрола на играта и резултатот. Во третиот и четвртиот период имаа предност и од 20 поени, Чаир не успеа да најде решение за играта на гевгеличани кои ја забележаа и втората победа во првенството.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.