Гевгелиската полиција го откри крадецот кој со закана ограби аптека, поднесе кривична пријава !

5091

Одделението за внатрешни работи Гевгелија до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против Т.А.(38) од Гевгелија поради сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“ по член 237 од Кривичниот закон, соопшти МВР.

На 06.11.2022 во аптека лоцирана на ул.„Слободан Митров Данко“ во Гевгелија со закана кон вработената одзел пари од дневниот промет.

На 08.11.2022, со наредба на Основен суд Гевгелија, бил извршен претрес во дом и помошни простории кои ги користи пријавениот, при што биле пронајдени предмети поврзани со кривичното дело.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.