Вчера полицијата казниле 44 возачи за брзо возење, најмногу во Струмица, Радовиш и Валандово

1096

Струмичката полиција вчера спроведе засилени контроли во сообракајот, при што биле констатирани 50 прекршоци, од кои 44 сторени од возачи кои управувале моторни возила со брзина поголема од дозволената. Најмногу казнети за брзо возење има на подрачјето на ПС Струмица – 15,  на реонот што го покрива ПС РАдовиш казнети се 11 возачи додека во Валандово 10. Најмалку санкции се изречени на подрачјето на ПС Гевгелија -8

Истиот ден беа спроведени засилени мерки и над возачите на мотоцикли, при што биле констатирани 13 прекршоци, од кои 8 за некористење на заштитен шлем-кацига за време на возење, по 2 за управување без возачка потврда/дозвола и нерегистриран мотоцикл и 1 прекршок за изминат рок на важност на регистрацијата. Сите констатирани прекршоци биле соодветно санкционирани.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.