Вчера во полицијата пријави за физички напади во Радовиш, Куклиш и Самоилово

6562

Во текот на вчрашниот ден до СВР Струмица кој го покрива Југоистокот две жени и еден маж пријавиле дека се физички нападнати, за кои полицијата објави дека работи на расветлување на сите случаи

Првата пријава стаса од 45 годишната радовишанка А.У.која пријавила дека во 16 часот на улица „Коџа Баир” во Радовиш била физички нападната од Б.К. од Радовиш.

Пријава за физички напад стасала и од 56 годишна жителка од Куклиш со иницијали В.М. Таа пријавила дека околу 15.20 часот во село Куклиш била физички нападната од К.А.(59).

Синоча во 19.45 часот во Полициската станица Струмица, С.Ј.(47) од село Самоилови, струмичко, пријавил дека околу 18.00 часот во угостителски објект во Струмица неговиот малолетен син и уште еден малолетник биле физички наднати од едно лице.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.