Во Југоистокот казнети 87 возачи за брзо возење, во Струмица и Радовиш се возело 70 км/час повеќе од дозволеното

360

На 20.02.2022 во периодот од 12.00 до 18.00 часот, Секторот за внатрешни работи Струмица спроведе акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат моторни возила со брзина поголема од дозволената. Притоа, биле констатирани 87 прекршоци ( 31 во Струмица, 29 во Радовиш, 15 во Гевгелија и 12 во Валандово), од кои 53 сторени надвор од населено место и 34 во населено место.

Двајца возачи санкционирани во Струмица и Радовиш го управувале возилoто со брзина поголема од 70 километри на час повеќе од дозволеното. За сите констатирани прекршоци биле изречени соодветни санкции.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.