Во Југоистокот казнети 62 возачи за брзо возење, најмногу во Струмица и Радовиш

448

Во рок од шест часа полицијата во Југоистокот казни 62 возачи кои управувале моторно возило со брзина поголема од пропишаната. Најмногу санкционирани возачи има на територијата на Струмица и Радовиш соопштува полицијата по вчерашната акција. На овие подрачја казнети се по 25 возачи а на територијата на Полициските станици во Гевгелија и Валандово казнети се по 6 возачи.

Според информацијата од МВР од казнетите возачи, 43 ја пречекориле брзината во населено место односно возеле побрзо отколку што било дозволено а 19 возачи се казнеит по патишта надвор од населено место.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.