Во угостителски објекти во Струмица откриени малолетници после полноќ но и како им се точело алкохол

1725

Вчера во периодот од 21 до 05 часот, полициски службеници во координација со инспектори спроведоа акциска контрола во два угостителски објекта на подрачјето на  Струмица.Притоа, констатирано е присуство на 36 малолетници после 24.00 часот, спротивно на законот, како и точење на алкохол на малолетници кај еден од нив, информираат од МВР.

Од страна на Државен трудов инспекторат било утврдено дека вработени во едниот објект немаат потребна документација.Од полицијата велат дека за сите прекршувања на законите ќе бидат поднесени соодвети поднесоци.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.