Во три угостителски објекти во Радовиш, полицијата затекнала малолетници после 24 часот

803

На 17.09.2022, полициски службеници од СВР Струмица на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Струмица спровеле засилена контрола во угостителски објекти. Притоа, биле контролирани 34 угостителски објекти, од кои 11 во Радовиш, по девет во Струмица и Валандово и пет во Гевгелија. При контролата било констатирано дека во три угостителски објекти на подрачје на Радовиш биле затекнати осум малолетни лица по 24.00 часот. По целосно документирање на настаните ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.