Во струмичката болница стаса донацијата со апарати од Кувајт, Гогов упати благодарност !

1309

Директорот на струмичката болница Наќе Гогов објави дека пристигна дел од донацијата од Кувајт што ја најави пред околу два месеци во соработка со амбасадорот на Кувајт. Денеска во болницата пристигнаа два апарата кои ќе бидат во функција на јавното здравство. Како што напиша Гогов станува збор за EBUS (ендобронхијален ултразвук) систем fujifilm – бронхоскоп и гастроскоп и EHO апарат (со ехо на дојка) Fukuda Denshi

,,Пристигна донацијата која беше договорена пред 50-ина дена со амбасадорот на Државата Кувајт, господинот Јакуб Алатики. Донацијата се состои од: EBUS (ендобронхијален ултразвук) систем fujifilm – бронхоскоп и гастроскоп, EHO апарат (со ехо на дојка) Fukuda Denshi. Уште еднаш искажувам благодарност до нашиот амбасадор во Државата Кувајт, господинот Абдулкадар Мемеди и до кувајтскиот амбасадор , господинот Јакуб Алатики,, напиша Гогов

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.