Во СОУ Богданци во новата учебна година нови образовни профили по барање на бизнис секторот

4681

Во новата учебна година во СОУ Богданци може да се запишат вкупно 152 ученика во 5 паралелки. Според објавениот јавен Kонкурс на МОН за запишување на ученици во учебната 2021/2022 година во ова средно училиште ќе има 5 струки со исто толку образовни профили.

Според конкурсот во Гимназиско образование, Сообраќајната и Здравствената струка се планираат по 34 ученика додека во Градежно геодетската и текстилно кожарскта струка се планираат по 25 ученика при што образовните профили во овие две струки се во соработка со компании од овој регион

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.