Во Радовиш тепачка пред судот меѓу 10 лица, во Струмица физички напад, полицијата ги расчистува случаите

1555

Во текот на вчерашниот ден во Радовиш се случила тепачка помеѓу две групи жители од ова општина но и физички напад а во Струмица има пријава за физички напад, информираше СВР Струмица која работи по пријавите и по нивно целосно расчистување ќе бидат превземени соодветни мерки

Тепачката се случила пред Основниот суд во Радовиш каде бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу две групи од по пет лица. Во тепачката  учестувале  А.И.(23), А.И.(29), А.И.(44), Р.И.(42) и Е.Ј.(48), од една страна и А.Ш.(22), Н.Н.(41), Е.Н.(28), И.Н.(66) и У.Н.(17), од друга страна, сите од Радовиш. По целосно документирање на случајот, против лицата ќе биде поднесена соодветна пријава. Вчера во Полициската станица во Радовиш освен овој случај е пријавено и физички напад на улицата ,,Обрат Цицмил’’. Случајот го пријавил каде 62 годишен МС дека бил нападнат од Ѓ.З. информираше полицијата

Физички напад е регистриран и во Струмица. Вчера претпладе во полицијата А.К.(26) од Струмица пријавил дека во 10.00 часот на бензинска пумпа во Струмица бил физички нападнат од М.Н. Полициската станица Струмица презема мерки за целосно расчистување на случајот.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.