Во Радовиш одбележан 23 ти Октомври – Денот на Македонското револуционерно движење (фото)

376

По повод 23 Октомври, Денот на македонската револуционерна борба, беше положено свежо цвеќе на споменикот на Гоце Делчев.

По тој повод свежо цвеќе положија делегации на: Градоначалникот на општина Радовиш Ацо Ристов, Советот на општина Радовиш, Општинските организации на Сојузот на борците и Здружението на пензионерите од Радовиш и Конче и политичката партија ВМРО-ДПМНЕ.

,,Овој ден е историски ден, на овој ден се потсетуваме на пожртвуваноста на нашите претци за слобода и независност. Нивната пожртвуваност тогаш е нашата слобода денес,, објавија од Општина Радовиш

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.