Во Радовиш кај СОУ ,,Коста Сусинов’’ се уредува паркинг простор за превоз на учениците

1045

Општинските власти од Радовиш ангажираа фирма за уредување на нов паркинг простор за потребите на училишниот и општинскиот линиски превоз, информира градоначалникот Герасим Конзулов.

,,Со уредувањето на паркингот, кој е во непосредна близина на СОУ „Коста Сусинов“, ќе се зголеми безбедноста во сообраќајот пред училиштето и ќе заштитат учениците кои користат организиран училишен превоз“, објави  градоначалникот Конзулов на својата ФБ страна

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.