Во Радовиш дефиле на 220 близнаци кои носеа идентична облека (фото)

1100

Вкупно 220 близнаци млади и стари облечени во идентична облека, продефелираа по радовишките улици во рамките на одбележување на патронот на Радовиш ,, Св Спасо Радовишки“. Дефилето го организираше Центарот за култура Ацо Караманов. Ова е второ дефиле откако пред три години за првпат се организираше ова дефиле на празникот  ,,Преображение” кога учествуваа 140 близнаци.

Станува збор за лица бизнаци со различни возрасни години. Ги имаше бебиња, дечиња, тинејџери, возрасни па и пензионери. Сите беа со мотото  „Близнаци сме – посебни сме“. Откако дојдоа на плоштадот Св. Спасо Радовишки тие се дружеа но направија и заедничка фотографија

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.