Во Радовиш годинава ќе има Самун ем татлија, општината распиша Јавен повик за доставување предлог програми

989

Општина Радовиш објави Јавен повик за доставување на предлог-програми за реализација на традиционалната манифестација САМУН ЕМ ТАТЛИЈА. Истата манифестација е согласно донесената Годишна програма за активности од областа на културата донесена лани во декември. Од таа причина градоначалникот Ристов распиша Јавен повик за доставување предлог програми со комплетна финансиска контрукција за реализација на традиционалната манифестација  САМУН ЕМ ТАТЛИЈА 2022 во Радовиш,

,,Предлог-програмите треба да бидат комплетни со сите податоци (период и локација на оддржување, предлог музичко-сценска програма, начин на организација на гастрономскиот дел со угостителите, маркетинг-план, комплетна финансиска конструкција и сл) ,, стои во објавата на Општина Радовиш

Заинтересираните правни лица (установи, непрофитни организации, здруженија на граѓани) предлог-програмите треба да ги достават до општина Радовиш, преку пошта на адреса: бул. Александар Македонски бр.7, Радовиш, или во архивата на општина Радовиш, со назнака за Јавен повик за предлог-програми за реализација на традиционалната манифестација САМУН ЕМ ТАТЛИЈА.

Покрај предлог-програмата, задолжително треба да ги достават и Тековна состојба издадена од Централен регистар на Р.М. не постара од 6 месеци. Јавниот повик трае 5 работни дена заклучно со 05.09.2022 година.

Јавниот повик може да се виде ТУКА

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.