Во полицијата за 24 часа пријавени пет физички напади во Струмица, Иловица, Дедели и Баница

527

Пет физички напади биле пријавени во СВР Струмица за изминатите 24 часа. Како што соопшти МВР за физичкиот напад во Дедели валандовско, фатен е сторителот додека за останатите како што информираат од полицијата се работи на расветлување на случаевите. Еве каде се имало пријави за фиаизчки напад

На 17.12.2022 во 17.25 часот, полициски службеници од Полициската станица Валандово го привеле З.М.(69) од с.Дедели, валандовско, затоа што во с.Дедели физички со дрвен предмет го нападнал Ш.Ш.(47) од с.Куртамзали, дојранско. По докумнетирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 18.12.2022 во 06.20 часот во СВР Струмица, Р.Х.(37) од Струмица пријавила дека околу 03.30 часот во угостителски објект во Струмица нејзиниот сопруг М.Х. бил физички нападнат од лицето И.К. од Струмица. Се работи на расчистување на случајот.

На 17.12.2022 во 21.10 часот во СВР Струмица, П.К.(47) од с.Иловица, општина Босилово, пријавил дека околу 13.30 часот во близина на Иловичка брана неговиот малолетен син бил физички нападнат од Т.К.. Се работи на расчистување на случајот.

На 18.12.2022 во 05.30 часот во СВР Струмица, лицето М.Г.(26) од Струмица пријавил дека околу 04.20 часот на бул.„Маршал Тито“ во Струмица бил физички нападнат од едно лице. Се работи на расчистување на случајот.

На 17.12.2022 во 12.15 часот во СВР Струмица, С.Б.(39) од с.Баница, струмичко, пријавил дека во Медицински центар Струмица, тој, неговата сопруга и синот биле физички нападнати од М.С. Д.С.,В.С., В.С. и Р.С., сите од село Баница. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.