Во Општина Босилово засадени 1000 листопадни и зимзелени дрвца на повеќе локации (ФОТО)

618

Граѓани, ученици, вработени во ЈП „Огражден“, во Општина Босилово, волонтери учествуваа во акцијата во која беа засадени околу 1000 дрвца липи, јавор, јасен, зимзелени дрвја, медоносен багрем, медоносна еводија,медоносна каталпа. Дрвцата беа засадени на повеќе локации на територијата на општина Босилово а садницте беа обезбедени од Флора Гарден, Темелков Гарден, Општина Конче, градоначалникот, вработените во Општина Конче, Горан Витанов и Јане Спасовски. Оваа е трета акција од Декември до сега, а според најавите на градоначалникот на Босилово Ристо Манчев ќе бидат реализирани  уште неколку оваа година.

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.