Во недела Гевгелија и неколку населени места ќе бидат без струја осум часа

4820

Во недела, 25.09.2022, поради планирани технички зафати во главната напојна трафостаница во Гевгелија, во период од 04:00 до 12:00 часот без напојување со електрична енергија од дистрибутивна мрежа ќе биде град Гевгелија, околните индустриски корисници како и населените места: Моин, Ново Конско и дел од Мрзенци.

Ова информација ја објави општина Гевгелија на својата веб страна од каде најауваат и можни кратки прекини кај сите корисници од 13 часот.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.