Во недела во Струмица во градскиот парк – полумаратон ,,Струмица на улица” во поинаква приказна

891

Ноќните трки кои за две години прераснаа во најмасовниот спортски настан на Струмица Опен Фестивал, годинава со едукативен карактер. Ги покануваме сите љубители на трчањето, спортисти и поддржувачи на Полумаратон „Струмица на улица“ да бидат дел од нашата #поинакваприказна во недела во градскиот парк во 19:00 часот.

Предвидено е учесниците заеднички да истрчаат симболичен круг од 5 километри во градскиот парк со што би испратиле порака дека нашата желба за продолжување на настанот и користење на улиците за спортски настани неколку часа во годината се уште трае. За сите учесници обезбедени се DRI-FIT маички, освежување и слатко Ribella изненадување. Рибела верува дека може да ја унапреди понудата на здрава храна, да воведе нова култура на исхрана и да овозможи храната да не биде само потреба, туку и задоволство кое позитивно влијае на здравјето и квалитетот на животот.

Во рамките на саемот предвидени се две панел дискусии со Даниел Трбогазов (Мој тренер) и д-р Александар Стојменов (кардиолог).

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.