Во Гевгелија 56 годишен маж починал, откако изгубил контрола над своето и удрил во паркирано возило

4109

Синоќа во 20.45 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на улица „Моински пат“ во Гевгелија, патничко моторно возило „фолксваген голф“ со велешки регистарски ознаки, управувано од С.С.(56) од Гевгелија, изгубило контрола и удрило во паркирано патничко моторно возило „фолксваген поло“ со гевгелиски регистарски ознаки, кое од ударот се придвижило и удрило во друго паркирано „опел вектра“, исто така, со гевгелиски регистарски ознаки, соопшти СВР Струмица

На местото на несреќата починал возачот С.С. Увид извршиле Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гевгелија и екипа од ОВР Гевгелија. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.