Во Гевгелија и во близина на границата со Грција, приведени 19 мигранти од Куба

2099

Во два одделни случаи полициски службеници од полициската станица ,,Богородица,, кај Гевгелија приведе вкупно 19 мигранти од Куба кои илегално влегле во земајва преку македонско-грчката граница или пак биле во обид нелегално да ја преминат границата. Како што стои во полицискито билтен на МВР најпрво околу 17 часот и 20 минути во Гевгелија биле лишени од слобода четири лица од Куба кои илегално влегле во државата.

Три часа подоцона како што информира МВР  во Гевгелија и во близина на граничната линија со Грција лишени се други 15 мигранти од Куба од кои три биле малолетни лица. Осум илегално влегле во земајва а седум се фатени при обид да ја преминат границата

Против сите лица ќе биде поднесена соодветна пријава

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.