Во Василево, Конче и Ново Село ќе има втор круг за градоначалник

1113

Според првичните информации кои доагаат од пaртиските штабови на СДСМ и ВМРО ДПМНЕ од Василево, Конче и Ново Село, во овие општини најверојатно ќе има втор круг за градоначалник

Вo општините Василево и Ново Село каде имаше по двајца кандидати од двете најголеми политички партии, пресудиле неважечките ливчиња. Втор круг ќе има и во општина Конче каде имаше тројца кандидати за градоначалник и ниту еден од кандидатите не ги освоил мнозинството од излезените гласачи

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.