Возрасен маж од Босилово повреден по пад при излегување од такси во Струмица

2183

Во Струмица, на бул.„Маршал Тито“, вчера, во 15.50 часот, патничко такси возило „цитроен Ц“ со струмички регистарски ознаки, управувано од П.Г.(46) од с.Дабиле, го повлекло патникот П.А.(78) од с.Босилово, додека излегувал од такси возилото, по што П.А. паднал на коловозот.

,,Во несреќата П.А. се здобил со тешка телесна повреда, констатирана во Медицински центар Струмица. Увид извршила екипа од СВР Струмица,, соопшти МВР.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.