Возач на мопед од Гевгелија тешко повреден во сообраќајна незгода со патничко моторно возило

6196

Вчера околу 14 часот на улицата ,,7 Ноември’’ во Гевгелија се случила сообраќајна незгода во која учестувале патничко моторно возило ,,опел астра’’ и мопед  при што со тешки повреди се здобил возачот на мопедот, информираше МВР. Според информацијата лицето веднаш било префрлено во гевгелиската болница а полицијата извршила увид за да ги утврди причините за сообраќајката.

,,На 09.06.2020 во 14.10 часот било пријавено дека на ул.„7 Ноември“ во Гевгелија се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „опел астра“, со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Б.Ј.(47) од Гевгелија и мопед, со гевгелиски регистарски ознаки, управуван од П.К.(59) од Гевгелија. По незгодата, возачот на мопедот бил пренесен во ЈЗУ Гевгелија за укажување на лекарска помош, каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Извршен бил увид на местото на незгодата од екипа на Полициската станица Гевгелија,, стои во објавата на МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.