ВМРО ДПМНЕ со Жан Дрвошанов во трка за функцијата градоначалник на општина Струмица

1431

Жан Дрвошанов е кандидат за граодначалник на општина Струмица на престојните локални избори закажани на 17 октомври. Тој е актуелeн претседател на ОК на ВМРО ДПМНЕ од Струмица и сопственик на приватна компанија за сметководствени услуги и финансиски консалтинг во Струмица. Вака одлучи партиското раководство на најголемата опозциона политичка партија на ден од доставувањето од кандидтурите за градоначалници и советници во општините

Дрвошанов ни потврди дека влегува во трка за градоначалничката функција на општина Струмица. Според информациите д-р Никола Маџунков ќе биде носител на советничката лсита на ВМРО ДПМНЕ за слендите локални избори

,, На изборите во октомври, Струмица избира конечен расплет на една лоша политика, ослободување од заложништво и услови за нови почетоци и развој.

Тоа е предизвикот, задача на генерацијата пред која сме исправени како ВМРО-ДПМНЕ и како струмичани! Потребна е визија и менаџмент, нова енергија за обнова на меѓучовечките односи, потребни ни се еднакви услови за живот и работа за секого, потребна ни е победа на Струмица за сите луѓе!,, објави Дрвошанов на ФБ

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.