дома Вести Владата одлучи да се укинат речиси сите мерки

Владата одлучи да се укинат речиси сите мерки

655

Инаку, земјите од регионот пред почетокот на туристичката сезона ги укинаа повеќето рестрикции, па за влез во Грција, Бугарија и Албанија на македонските граѓани повеќе не им треба ковид сертификат.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.