Владата донесе одлука да ја награди македонската репрезентација за пласманот на ЕП, објави премиерот Заев

1303

Премиерот Зоран Заев вечерва на својот ФБ објави дека на владина седница е доносена одлука да бидат наградени сите членови на македонската фудбалска репрезентација со по 10 илјади евра. Наградите доаѓат за историскиот успех што го постигна македонската селекција, односно победата над Грузија и пласманот на ЕП догодина

,,Вечерва на седница на Владата донесовме одлука од буџетските резерви да ги наградиме сите членови на македонската фудбалска репрезентација со по 10.000 евра, за историскиот успех – пласман на Европско првенство,, објави Заев кој по победата напиша

,,Македонскиот фудбал оди на Европско! Конечно, имаме историски резултат благодарение на нашата репрезентација, на нашите херои. Гордоста и посветеноста победуваат, радувај се народе’’

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.